Wraz z rozwojem naszej działalności chcemy także dzielić się  doświadczeniem muzycznym. Najprostszym sposobem jest kręcenie krótkich instruktaży. Wiadomo, że nie ma lepszego przekazywania wiedzy w bezpośrednim kontakcie, nie mniej jednak poprzez ten sposób mamy szansę dotrzeć do szerszego grona adeptów rzemiosła muzycznego.


Jako, że nie będziemy się ograniczać tylko do jednego instrumentu, przed nami długi szlak przekazywania wiedzy i praktycznej i teoretycznej. Na naszych warsztatach zajmujemy się nie tylko gitarą elektryczną ale także gitarą basową, perkusją oraz śpiewem.

Nauka gry na gitarze 

W poniższych materiałach z zakresu gry na gitarze elektrycznej, krok po kroku omawiamy  podstawy liczenia dźwięków, które później przydadzą się do rozwiązywania problemów związanych z metrum. Przecież niejednokrotnie na próbach stajemy przed dylematami-jak to policzyć?


Ta wiedza jest bardzo wskazana podczas komponowania utworów. Będziemy także starać się, w sposób bardzo przejrzysty, wyłożyć zapis nutowy, który uporządkuje całkowicie kompozycje, ich liczenie a w dalszej kolejności rytmizację potencjalnych utworów.


Na początek zaczęliśmy od podstawowych wartości nut, czyli od całej nuty, następnie półnuty, potem ćwierćnuty i tak dalej.  Obok nut bardzo ważnym środkiem zapisem wyrazu muzycznego są pauzy. I tak jak w wypadku, po przejściu wszystkich nut, przedstawimy wszystkie istniejące pauzy.


Doprawdy nie ma potrzeby się obawiać znajomości nut:) Owszem, trzeba spędzić nieco czasu i treningu nad ich czytaniem, ale korzyści jakie płyną z ich znajomości są bezdyskusyjne.


Nie trzeba spamiętywać poszczególnych motywów, taktów, zdań i tym podobnych, można zwyczajnie je spisać w postaci nut.  Co ciekawsze, gdy znajdziemy muzyka, który ma pojęcie o nutach, będzie niepomiernie łatwiej komunikować się muzycznie.


Bez zbędnych tłumaczeń, godzin prób, ustalimy wszystko przez skomponowanie i zapisanie treści dźwięków.  Warto pamiętać także, że oprócz nut występują także inne środki wyrazu dźwiękowego, należą do nich także rytmika, tempo, dynamika, artykulacja. Poznając je w zupełności oddamy charakter zapisanych kompozycji.


Nie przedłużając, zachęcamy do zapoznawania się z poniższymi poradami. 


Ciepło polecamy nasze materiały filmowe z warsztatów instrumentalnych.

Sale muzyczne Melodyka.

W nadchodzących materiałach filmowych będziemy przedstawiać nazwy dźwięków i ich długość.


Tak jak przy gitarze sześciostrunowej, szeroko omówimy nut i pauz stosowane w zapisie linii basu.  W dalszym czasie pojawiać się będą filmiki z zapisem nutowym poszczególnych ćwiczeń.


W ciągu całego cyklu wdrążymy się głębiej w teorię muzyki. Opowiemy o zasadach kompozycji, czym są interwały, czemu w basie jest tak arcyważna rytmika


Na podstronie "Nasza Misja" o warsztatach instrumentalnych, możecie już znaleźć nieco informacja o historia gitary basowej Artykuły będą rozbudowywane o nowe wiadomości, przeto będziecie mogli pogłębiać swoją wiedzę na ten temat. Zapraszamy do śledzenia nas na You Tube.


Sala Prób Melodyka filmy instruktażowe.


W niedalekiej przyszłości będziemy zamieszczać także relacje z warsztatów perkusyjnych a także będziemy zamieszczać filmiki instruktażowe z gry na perkusji. Warsztaty będziemy prowadzili w naszej sali prób, na perkusji akustycznej Tama imperial Star.


W zależności od potrzeby, będziemy pokazywać przykłady ćwiczeń zarówno na pojedynczej stopie jak i podwójnej. Postaramy się wszystkie ćwiczenia przedstawiać w taki sposób aby każdy mógł je sobie szybko przyswoić. Oczywiście do każdego przykładu będziemy załączali zapis nutowy.

Przewidujemy także dla chętnych uruchomić dodatkowe filmy instruktażowe z konserwacji,  naprawy instrumentów i ich strojenia. Filmiki będą pełne bezpośrednich porad, które pozwolą na samodzielne podejmowanie czynności, mających przywrócić lub podnieść sprawność waszych instrumentów.

W materiałach filmowych poruszymy także tematy związane z użytkowaniem instrumentów po przywracaniu ich do lepszej używalności, czyli stosowanie codziennych czynności podtrzymujących wysoką sprawność i brzmienie .

Wszelkie prawa zastrzeżone 2021. Strona stworzona za pomocą kreatora Manifo.com.